powrót |
back
K O N K U R S
na najlepszą rozprawę doktorską
w dziedzinie przetwarzania obrazów
2018-2019
(ogłoszenie wyników: 2020)
Towarzystwo Przetwarzania Obrazów ogłasza co dwuletni
K O N K U R S
na najlepszą rozprawę doktorską, w zakresie szeroko
pojmowanej komunikacji między komputerem a jego środowiskiem za
pośrednictwem obrazów,
oraz zastosowań informatycznych systemów przetwarzania, analizy
i interpretacji obrazów i scen, rozpoznawania obiektów,
modelowania, generowania i wizualizowania obiektów i scen,
percepcji i komunikacji wizualnej.
Warunki konkursu za lata 2018-2019:
- Nagroda może zostać przyznana raz na dwa lata.
- W konkursie mogą uczestniczyć autorzy rozpraw doktorskich, których przewody, prowadzone w polskich jadnostkach naukowych, zakończyły się w okresie 1 stycznia 2018 - 31 grudnia 2019 roku przyznaniem i zatwierdzeniem stopnia naukowego doktora. Preferowane są rozprawy z zakresu nauk stosowanych.
- Kandydatów do nagrody może zgłaszać członek rady naukowej, przed którą był prowadzony przewód doktorski, promotor, recenzent lub autor (autorzy). Jeśli zgłoszeniodawcą nie jest autor, musi on uzyskać zgodę autora.
- Termin zgłaszania kandydatów za lata 2018-2019 mija z dniem 17 lipca 2020 roku.
- Zgłoszenie powinno być skierowane do Zarządu TPO i przekazane wyłącznie w formie elektronicznej (na adres poczty elektronicznej Prezesa Towarzystwa) i powinno zawierać:
- tekst rozprawy w wersji elektronicznej,
- recenzje rozprawy (zeskanowany dokument każdej recenzji),
- dyplom doktorski (zeskanowany) lub decyzję przyznania stopnia naukowego doktora (dokument odpowiedniego ciała przyznającego, zeskanowany),
- jeśli zgłoszenia dokonuje osoba inna, niż autor – nazwisko i imię zgłaszającego oraz zgodę autora na uczestnictwo w Konkursie (dokument zeskanowany z odręcznym podpisem).
- W celu wyłonienia zwycięzcy Zarząd TPO powołuje trzyosobową Komisję Konkursową spoza Zarządu, której członkowie przedstawiają Zarządowi rekomendacje jednego lub dwóch kandydatów do nagrody. Zwycięzca jest wyłaniany w drodze głosowania, większością głosów, na posiedzeniu wspólnym Zarządu i Komisji. Poza nagrodą, istnieje możliwość przyznania wyróżnień w formie dyplomu. Istnieje możliwość nieprzyznania nagrody bez podania przyczyny.
- Głosowanie może się odbyć konwencjonalnie, lub w ten sposób, że każdy z głosujących dysponuje pięcioma głosami, które może przyznać kandydatom do nagrody w wybranej liczbie.
- Posiedzenie może się odbyć konwencjonalnie lub za pomocą środków łączności zapewniających kontakt dźwiękowy i wzrokowy z osobami biorącymi w nim udział.
- Ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagrody będzie mieć miejsce podczas konferencji International Conference on Computer Graphics and Vision ICCVG 2020.
- Wysokość nagrody ustala Zarząd TPO.
Za lata 2018-2019 wysokość nagrody wynosi
4000 zł.
Zarząd Towarzystwa Przetwarzania Obrazów
Q&A – pytania i odpowiedzi
-
Q: Jaki jest konkretnie adres e-mailowy, na jaki należy wysłać zgłoszenie?
A: Jest to adres Prezesa TPO. Prosimy wyraźnie zaznaczyć w temacie listu, że jest to zgłoszenie na konkurs doktoratów TPO.
-
Q: Czy dokument rozprawy doktorskiej musi spełniać jakieś konkretne wymagania?
A: Najlepiej wybrać format dokumentu ułatwiający jego czytanie. Preferowana jest wersja wygenerowana cyfrowo, najlepiej z odnośnikami hipertekstowymi, ale w braku takiej wersji dopuszcza się również dokument zeskanowany. Dopuszczalne są wszelkie popularne formaty dokumentów, jak np. PDF, DOC(X), RTF, ODT.
-
Q: Co zrobić, jeśli cały list wraz z załącznikami jest zbyt duży, aby go wysłać e-mailem?
A: W takim przypadku należy wysłać e-mail z informacją o zgłoszeniu, z podaniem odnośnika do całości zgłoszenia umieszczonego w wybranym przez zgłaszającego repozytorium plików, spełniającym rozsądne wymagania bezpieczeństwa.
-
Q: Termin nadsyłania prac minął bardzo niedawno, a ja właśnie dowiedziałam/dowiedziałem się o konkursie. Czy jeszcze mogę wysłać moje zgłoszenie?
A: Jeśli prace nie zostały jeszcze wysłane do recenzentów Konkursu, to tak. Prosimy się skontaktować z Prezesem TPO.
-
Q: Czy zamiast zeskanowanego dokumentu z konwencjonalnym podpisem można przysłać dokument podpisany elektronicznie?
A: Oczywiście tak. Mamy do Państwa zaufanie i wystarczy zwykły zeskanowany podpis, ale prosimy skorzystać z formy wygodniejszej dla zgłaszającego..
-
Q: Jakie jest uzasadnienie i co ma na celu głosowanie więcej niż jednym głosem?
A: Czasem poziom zgłoszonych prac jest bardzo wyrównany i trudno jest uzyskać jednoznaczny wynik w drodze konwencjonalnego głosowania. Zastosowanie głosowania ważonego pozwala precyzyjniej rozłożyć głosy pomiędzy kandydatów, z uwzględnieniem stopnia ich poparcia. Nieparzysta liczba głosów wspiera (choć nie zapewnia) uniknięcie nierozstrzygających wyników.
-
Q: Mam inne pytanie. Komu je zadać?
A: Prosimy się skontaktować z Prezesem TPO.
powrót |
back